Osmičková výročí

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice připomene v tomto roce významná výročí událostí našich dějin. Připravila cyklus deseti speciálních přednášek, během nichž se historici Univerzity Pardubice ohlédnou za důležitými milníky našich dějin.

Přednášky s podtitulem Osmičková výročí, které jsou určeny široké veřejnosti a poběží v průběhu celého kalendářního roku, se snaží reflektovat měsíce, v nichž se dané události v minulosti staly. Jsou pojaty v širších historických souvislostech nejen stoletého výročí vzniku ČSR, ale tematicky se budou zabývat například i osudy Československa v roce 1938, připomenou Vestfálský mír, ale půjdou i hluboko do minulosti až k zakladatelským aktivitám císaře Karla IV.

Přijďte na naše podzimní přednášky:

29. října

Rok 1938 v Československu a ve světě (přednáší doc. PhDr. Tomáš Jiránek, Ph.D)

12. listopadu

Vestfálský mír: nový řád v Evropě i v českých zemích? (přednáší PhDr. Vítězslav Prchal, Ph.D.) 

3. prosince

Nejdelší volba římského panovníka v novověku: volba a korunovace Leopolda 1. císařem (přednáší doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D) 

Přednášky se konají vždy v pondělí od 17 hodin v budově EB v posluchárně E2 výukového areálu univerzitního kampusu v Pardubicích – Polabinách ve Studentské ulici. vstup je pro všechny zájemce zdarma

Soubory ke staženíVelikost
Image icon Osmičková výročí136.53 KB
false
Rozšířit fotografii: 
true