www_hlavicka_201938.jpg

Univerzita Pardubice chystá v rámci akce Den Země speciální program. Tuto středu zve všechny zájemce na blok diskusí s experty, kteří se zabývají udržitelností. Hned o třech zajímavých tématech se bude mluvit od 18 hodin v prostorách Fakulty chemicko-technologické v areálu univerzitního kampusu.

Víte, že nedaleko Pardubic jsou orchidejové louky, které se svou velikostí podobají těm ze vzdálených Karpat? Nebo že většině lidí chutná víno lépe, pokud má na vinětě informaci, že pochází z bio-produkce? Studenti středních škol, vysokoškoláci i veřejnost se mohou těšit na různorodá témata. S udržitelným provozem budov nebo také s Energetickým managementem českých univerzit návštěvníky seznámí Ing. Aleš Pék, vedoucí Technického odboru Univerzity Pardubice. Tajemství přírody Pardubic a okolí, které je plné vzácných a zajímavých druhů živočichů a rostlin, odhalí i pohledem fotografa Mgr. Ivan Hoza z Českého svazu ochránců přírody Pardubice. Přírodní je fajn, syntetické fuj, to je název přednášky prof. Miloslava Pouzara z Centra materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Vědec bude mluvit o zkresleném vnímání toxicity látek na základě jejich původu.

Vstup na akci je zdarma. Nad akcí převzala záštitu prorektorka pro vnitřní záležitosti UPCE doc. Liběna Černohorská.

Více o akci zde - Den Země 2023 | Univerzita Pardubice (upce.cz)

KDY: středa 19. dubna 2023 od 18.00
KDE: Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice - budova HA – posluchárna C1.

Těšíme se na vás.

Pardubice 17. dubna 2023