pardubicepardubitz-townhall189017.jpg

Článek I.

Termín a místo konání

1. Celostátní studentská vědecká konference Historie 2024 se uskuteční ve dnech 25.–26. dubna 2024 na Univerzitě Pardubice, v budově B na adrese Studentská 84, Pardubice (aula EB-E2).

2. Pořadatelem je Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Článek II.

Podmínky účasti

1. Konference se mohou zúčastnit občané České republiky nebo cizí státní příslušníci studující na území ČR.

2. Konferenci obesílají jednotlivé historické ústavy (katedry) vysokých škol České republiky nejvíce dvěma zástupci – studenty bakalářského či magisterského vzdělávacího programu v oboru historie. Práce doktorandů nejsou přijímány. Konferenční práce smí mít pouze jednoho autora.

3. Příspěvky prezentované na konferenci nejsou tematicky ani časově vymezeny.

4. Výběr prací na celostátní konferenci je plně v kompetenci vysílajícího pracoviště (ústavu, katedry), které práci doporučí.

5. Na konferenci jsou prezentovány dosud nepublikované původní studentské vědecké práce, kterými mohou být práce semestrální či ročníkové, ale též části obhájených bakalářských prací nebo části neobhájených diplomových prací (v době přihlášení práce na konferenci).

6. Přijímány jsou práce v max. rozsahu 30 normostran – tj. 1800 znaků na stránku včetně mezer a včetně poznámkového aparátu, které mají charakter vědecké studie. Do celkového počtu normostran se nezapočítává seznam pramenů a literatury, ani případné přílohy. Práce musí být opatřena českým resumé (max. 1 normostrana).

7. Ke každé práci musí být přiložen posudek vysílajícího pracoviště s explicitně vyjádřeným hodnocením předloženého díla a s doporučením k jeho prezentaci. Bez tohoto posudku nebude studentská práce přijata na konferenci.

8.  Konferenční příspěvky jsou ve své konečné podobě registrovány do 29. února 2024. Práce je nutno zaslat či odevzdat osobně v trojím písemném vyhotovení výhradně na adresu: Mgr. Zbyněk Vydra, Ph.D., Ústav historických věd, Fakulta filozofická Univerzity Pardubice, Studentská 84, 532 10 Pardubice (na obálku prosím připište „CSVK“). V případě zpožděného poštovního doručení rozhoduje datum odeslání, tj. razítko pošty, z níž je zásilka odeslána. Práce je nutné souběžně zaslat také v elektronické verzi na e-mailovou adresu zbynek.vydra@upce.cz, a to v některém z následujících formátů: rtf, doc, docx, pdf. Elektronická verze musí být totožná s verzí tištěnou. Tištěná forma musí být opatřena vlastním podpisem. Soutěžící obdrží od pořádající instituce e-mailem potvrzení o převzetí práce.

Článek III.

Hodnocení předložených prací

1. Konferenční příspěvky projdou posudkovým řízením. Na každý příspěvek budou vypracovány dva posudky. První posudek zajistí vysílající pracoviště (viz bod II.7), druhý posudek zajistí pořádající instituce; výběr autora druhého posudku je v kompetenci organizátorů CSVK Historie 2024.

2.  Pořádající instituce vystaví na svých webových stránkách celou práci studentky/studenta, včetně posudků. Tyto posudky obdrží soutěžící nejpozději 3 dny před konáním CSVK. Konferenční příspěvky, včetně posudků, budou k dispozici také po celou dobu konání konference v tištěné podobě.

3.  Příspěvky jsou na konferenci prezentovány výhradně autorkou/autorem v patnáctiminutovém vystoupení, na něž navazuje desetiminutová diskuse k danému tématu. Zastoupení není možné. Doporučujeme elektronickou prezentaci (ppt/pptx).

4. Každý zúčastněný ústav (katedra) má právo vyslat jednoho vysokoškolského učitele do hodnotící komise. Jméno pedagoga sdělí ústav (katedra) pořadateli do 31. ledna 2024. V případě, že pořadatel do tohoto data neobdrží jméno pedagoga do budoucí hodnotící komise, bude se mít za to, že ústav (katedra) nemá zájem o místo v hodnotící komisi.

5. Hodnotící komise volí ze svého středu v den zahájení konference předsedkyni/předsedu, která/který bude řídit její práci. Funkce je čestná, nehonorovaná a nenárokovatelná.

6. Hodnotící komise rozhoduje o ocenění prezentovaných studentských vědeckých prací a o jejich pořadí tajným hlasováním. Je usnášeníschopná v případě, že jsou přítomny alespoň dvě třetiny členů hodnotící komise.

7. Komise rozhoduje nadpoloviční většinou přítomných hlasů. V případě rovnosti hlasů rozhoduje stanovisko předsedy hodnotící komise.

8. O jednání komise je pořízen zápis podepsaný přítomnými členy komise, který bude zveřejněn.

Článek IV.

Publikování výsledků studentské vědecké konference

1. Výstup z konference představuje sborník vybraných studentských prací. O konečném výběru prací do sborníku rozhoduje hodnotící komise. Vybrané práce budou publikovány v celém rozsahu, ostatní pouze v resumé. Redakcí a zveřejněním sborníku je pověřen pořadatel konference.

2. Rukopisy prací předložených na konferenci se na vyžádání vracejí. Posudky se nevracejí.

Článek V.

Odměna autorkám či autorům vítězných prací

1. První tři nejlépe hodnocení obdrží od pořádající instituce ocenění v podobě hmotného daru. Toto ocenění není nárokovatelné.

2. Po vyhlášení výsledků soutěže následuje tradiční vyhlášení ceny Josefa Šusty za nejlepší studentskou práci prezentovanou a obhájenou na CSVK.

doc. Mgr. Pavel Marek, Ph.D.

vedoucí Ústavu historických věd FF UPCE

Mgr. Zbyněk Vydra, Ph.D.