img_20181025_083150_resized_20181025_101231313_122663.jpg

Published: 06.11.2018

Gaudeamus – veletrh pomaturitního vzdělávání. To je už tradičně pořádná porce informací, propagačních materiálů, vyšperkovaných expozic vysokých škol z České republiky i světa. Na brněnském výstavišti nesměla chybět ani Univerzita Pardubice se svým červeným stánkem. Celý týden od 23. října zde náš tým, složený ze studentů i zamestnanců,  rozdával informace o studijních oborech, univerzitní placky, jedinečný pardubický perník, ale hlavně úsměvy na všechny uchazeče o studium, kteří se na stánku č. 36 zastavili.

„V letošním roce jsme vyrazili do Brna opět s vylepšeným stánkem. Kromě velkého zájmu o studijní obory stáli studenti fronty na to, aby si vyzkoušeli virtuální realitu. Zájem byl i o stanoviště našich záchranářů, kde si každý mohl ověřit své znalosti první pomoci a jak pečovat o novorozence. Kdo se chtěl po dlouhém dni na veletrhu protáhnout a zasportovat si, mohl si zkusit jízdu na veslařském trenažéru, který zapůjčila katedra tělovýchovy a sportu. Letos si opět můžeme pochvalovat vysokou návštěvnost a zájem studentů i pedagogů a výchovných poradců,“ pochvalovala si účast na veletrhu v Brně Mgr. Ivana Švecová.

Univerzita Pardubice se na veletrhu prezentovala i v rámci každodenních přednášek. Tam se studenti seznámili s filmem Evolupce a stejnojmenným webem, kde si každý může snadno vybrat svůj obor. Při přednášce se mohli podívat díky krátkým videím do našeho kampusu, poslechnout si, jak se tu studuje našim studentům a zjistit, jaké nejzajímavější obory jim v Pardubicích nabízíme.

Veletrh, během čtyř dnů jeho konání, navštívilo 30 615 návštěvníků, včetně rekordního počtu 494 středoškolských pedagogů a výchovných poradců. Jedná se o třetí nejvyšší návštěvnost za pětadvacetiletou historii veletrhu.

V průběhu prvních dvou dnů veletrhu proběhla soutěž o nejlepší expozici veletrhu Gaudeamus. Do soutěže bylo přihlášeno 17 expozic. Univerzita Pardubice se svým stánkem letos obsadila deváté místo. První místo získala expozice Ostravské univerzity, druhé místo patří stánku Českého vysokého učení technického v Praze, na třetím místě se umístilo Vysokého učení technické v Brně.

Pokud jste máš stánek nestihli navštívit v Brně. Budete mít šanci se s našim týmem potkat na pražském veletrhu Gaudemus v Letňanech ve dnech 22. – 24.ledna 2019 nebo neváhejte a přijeďte na některý ze dnů otevřených dveří. V mezičase můžete brouzdat na našich webových stránkách určených pro uchazeče o studium www.evolupce.cz.