Published: 20.01.2022

Univerzita Pardubice se opět představuje budoucím studentům na veletrhu vysokých škol Gaudeamus v Praze. Se zástupci všech 7 fakult univerzity se uchazeči o studium mohou potkat od 25. do 27. ledna na výstavišti PVA Expo Praha v hale číslo 4. Celkové informace o možnostech studia na Univerzitě Pardubice lze najít na studuj.upce.cz nebo jako video Den otevřených dveří Univerzity Pardubice - YouTube.

Kromě nabídky všech potřebných informací ke studiu a přijímacímu řízení na Univerzitě Pardubice zkusí vysokoškoláci z Dopravní fakulty Jana Pernera vtáhnout zájemce do hry.  Připravili totiž zajímavou soutěž, která simuluje skutečné fyzikální podmínky a děje při rozjíždění vlaku. Její algoritmy se používají při simulačních výpočtech dynamiky železničních vozidel. Hra je pro dva kráče – jeden ovládá lokomotivu a snaží se rozjet, zatímco druhý hráč mu pro to zhoršuje podmínky.

Zaujmout budoucí studenty je cílem také prezentace Fakulty zdravotnických studií s výukovými modely. Ty využívají studenti napříč všemi studijními programy, speciálně při nácviku modelových situací ve Zdravotnickém záchranářství a Porodní asistenci. Návštěvníci veletrhu Gaudeamus si ale mohou vyzkoušet také pomůcky a modely, které slouží k edukaci prevence onkologických onemocnění, nácviku správné manipulace s novorozencem nebo model prevence SBS (Shaken Baby Syndrom) - Syndromu třeseného dítěte.

Nerozhodným uchazečům pomohou přednášky jednotlivých vysokých škol, testovací centrum nebo poradenský servis. Univerzita Pardubice se představí na přednáškách všechny tři dny veletrhu. V úterý 25. ledna (13:05 – 13:25 hodin), ve středu 26. ledna (13:25 – 13:45 hodin) a ve čtvrtek 27. ledna (9:50 – 10:10 hodin).

Akce nabízí návštěvníkům možnosti studia na 244 univerzitách, vysokých školách, fakultách, vyšších odborných školách a jiných vzdělávacích institucích. Studenti si mají šanci vybrat z více než 7 000 studijních oborů. Na veletrhu jsou zastoupeny univerzity a vysoké školy z osmi zemí světa, a to z České republiky, Rakouska, Francie, Německa, Irska, Spojených arabských emirátů, Velké Británie a Maďarska.