Strach i samota: Život tuberkulózních jedinců | Kavárna Universitas FILDA
on-line kontakt

I v lednu se noříme do bádání s ranaři z naší "fildy". Prostřednictvím on-line setkání se podíváme na vliv tuberkulózy na život v českých zemích. Pozvání přijala Mgr. Šárka Caitlín Rábová, doktorandka z Ústavu historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Šárka Rábová se historickou reflexí tuberkulózy a jejího vlivu na českou společnost zabývá již od svého magisterského studia. V roce 2018 vydala na toto téma i samostatnou knihu.

Kavárna Universitas | FILDA se uskuteční v režimu ON-LINE.  Připojit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu.

Přednáška bude primárně zaměřena na každodenní život tuberkulózních jedinců a na změny, které jim nemoc do života přinášela. Tyto změny souvisely zejména s dobovým nahlížením tuberkulózy a s možnostmi její léčby.

Kavárna Universitas | FILDA proběhne v úterý 26. ledna 2021 od 18.00 hodin.

Pořádají doktorandky Katedry filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice.
Vstup je volný.

Kavárna Universitas | FILDA je speciální edice kavárenských setkání, kde vystoupí osobnosti badatelského nebe z naší filozofické fakulty. Postupně zde představujeme vědecké celebrity a seznámujeme posluchače s výsledky jejich inspirativní práce.