Klub mladých historiků

Uložit do kalendáře 12-10-2021 16:30 17-03-2022 17:30 Czech republic/Europe Klub mladých historiků Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice otevírá pro zájemce z řad studentů středních škol další ročník Klubu mladých historiků. Schůzky klubu se budou konat v prostorách pavilonu EB (učebna EB/01019) Univerzity... EB (učebna EB/01019) Univerzity Pardubice
12. 10. - 17. 03. 2022 EB (učebna EB/01019) Univerzity Pardubice
UHV
Klub mladých historiků

Schůzky klubu se budou konat v prostorách pavilonu EB (učebna EB/01019) Univerzity Pardubice v období od 12. října 2021 do 17. března 2022, a to každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 hod.

Členství v klubu je dobrovolné a bezplatné. Intenzita zapojení do činnosti klubu bude záležet na zájmu a zaujetí každého člena.

Na schůzkách klubu si studenti pod vedením historika Františka Šebka osvojí základní metody historikovy práce, seznámí se s pomocnými vědami historickými (paleografie, chronologie, genealogie, heraldika ad.) a se zajímavými historickými dokumenty.

Členství v klubu studentům vydatně napomůže s přípravami na maturitu z dějepisu či na přijímací zkoušky na vysokou školu.

Členové klubu navíc poznají prostředí Univerzity Pardubice, zavítají do Státního okresního archivu, či do Pardubického zámku a navštíví tam prostory, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

V případě výrazného zhoršení epidemiologické situace bude klub probíhat distanční formou prostřednictvím MS Teams.

PŘIHLÁŠKA DO KLUBU MLADÝCH HISTORIKŮ

Ústav historických věd FF UPCE