Letní dílna průzkumu a dokumentace historických staveb Josefov 2021

Uložit do kalendáře 14-09-2021 8:00 16-09-2021 20:00 Czech republic/Europe Letní dílna průzkumu a dokumentace historických staveb Josefov 2021 Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s územním pracovištěm Národního památkového ústavu v Josefově a Sdružením pro stavebněhistorický průzkum pořádá praktický workshop průzkumu a dokumentace historických... pevnostní město Josefov – Jaroměř
14. 09. - 16. 09. 2021 pevnostní město Josefov – Jaroměř
UHV
Ústav historických věd
Letní dílna průzkumu a dokumentace historických staveb Josefov 2021

Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s územním pracovištěm Národního památkového ústavu v Josefově a Sdružením pro stavebněhistorický průzkum pořádá praktický workshop průzkumu a dokumentace historických staveb.

Po dlouhých měsících distanční výuky, osamoceného sezení u obrazovky počítačů, přicházíme s nabídkou účasti na letní dílně, kde se budeme pohybovat v působivém prostředí vojenského pevnostního města Josefov a jeho podzemí. Zkušení lektoři Vás vybaví teoretickými znalostmi, ale především si vše vyzkoušíte v praxi – při průzkumu a dokumentaci objektů pevnosti. Budete 3D skenovat podzemí kasemat, dostanete se do krovů jinak nepřístupných budov, naučíte se dokumentovat památky moderními metodami!

Setkání je primárně určeno studentům studijních programů Ochrana hmotných památek (Bc.) a Péče o kulturní dědictví (Mgr.) a také studentům doktorského studia na Ústavu historických věd FF UPCE. Vítáni jsou další studenti z dalších modulů Ústavu historických věd.

Seznam lektorů průzkumových a dokumentačních metod:

• Ing. Jiří Slavík, NPÚ ÚOP v Josefově – specifika erárního stavitelství
  • Ing. Jiří Bláha, PhD., ÚTAM AV ČR – stavebněhistorické průzkumy krovů
  • Ing. Tomáš Kyncl, Dendrolab – metody odběru vzorků pro datování konstrukcí
  • Ing. Jindřich Hodač, Ph.D., ČVUT – fotogrammetrie při dokumentaci památek
  • Mgr. Michal Cihla, ÚTAM AV ČR – průzkum a dokumentace kamenických prvků, trasologie
  • Ing. arch. Jan Veselý, NPÚ ÚOP středních Čech – průzkumy a dokumentace
  • Mgr. Jakub Chaloupka, NPÚ ÚOP Loket, CSD Plasy – dokumentace výplňových prvků
  • MgA. František R. Václavík, Univerzita Pardubice ÚHV FF – 3D laserové skenování kasemat
  • Mgr. Bohdan Šeda, Univerzita Pardubice ÚHV FF – průzkumy a dokumentace

Program
Dílna se skládá z intenzivních celodenních praktických kurzů vedených přímo v terénu. Lektoři - profesionálové v oboru – povedou účastníky rozdělené do několika skupin (max. 10 účastníků ve skupině) při průzkumech a dokumentaci pevnostních staveb. Ve večerních hodinách doplní program přednášky odborníků.

Kurzovné a další náklady
Pro studenty Ústavu historických věd FF Univerzity Pardubice je akce zdarma
–  hrazena z interního rozvojového fondu, samostatně si hradí pouze levné ubytování a stravu v místě.

Ubytování
Ubytování je zajištěno v jednoduše zařízených společných místnostech (ve spacáku) v objektu BASTION IV. – Okružní 242, Jaroměř – Josefov, kde sídlí umělecká kolonie. Součástí pobytu tedy bude i setkávání s touto komunitou, která se podílí na oživení objektu a celého Josefova.

Cena ubytování je 100 Kč za noc – hradí se na místě poskytovateli ubytování
Stravování není hromadně zajištěno, v případě zájmu se pokusíme vyjednat v místních restauračních zařízeních.

Přihlášky zasílejte elektronicky na mailovou adresu: fravaclavik@volny.cz co nejdříve, nejpozději však do 30. 7. 2021. Na stejnou adresu zasílejte Vaše případné dotazy.

V přihlášce uveďte:

• jméno, příjmení, tituly
  • studijní program, ročník
  • telefon, mail

Podrobnější informace naleznte v přiloženém dokumentu.

Nadpis    Image icon ff_letni_dilLetní dílna průzkumu a dokumentace historických staveb Josefov 2021
MgA. František R. Václavík
775 563 780