Vlajka pro Tibet 2020

Uložit do kalendáře 10-03-2020 11:30 10-03-2020 12:30 Czech republic/Europe Vlajka pro Tibet 2020 Proč vyvěšujeme Tibetskou vlajku? Zapojujeme se do mezinárodní kampaně, která již po mnoho let upozorňuje na porušování lidských práv v Tibetu ze strany Čínské lidové republiky. Akce připomíná výročí krvavě potlačeného protičínského... před budovou G, kampus Univerzity Pardubice
10. 03. 2020 před budovou G, kampus Univerzity Pardubice
Vlajka pro Tibet

Proč vyvěšujeme Tibetskou vlajku?

Zapojujeme se do mezinárodní kampaně, která již po mnoho let upozorňuje na porušování lidských práv v Tibetu ze strany Čínské lidové republiky. Akce připomíná výročí krvavě potlačeného protičínského povstání ve Lhase v roce 1959. Následné zabíjení, mučení, věznění lidí i násilná proměna ekonomiky a struktury společnosti si vyžádaly více jak 1 000 000 mrtvých Tibeťanů. V emigraci žije odhadem 150 000 Tibeťanů, mezi nimi čtrnáctý dalajlama a mnoho dalších významných osobností tibetského buddhismu.

Tibet zůstává hlavním aktérem v upozorňování na problémy spojené s Čínou, ať jde o zacházení s Ujgury či situaci v Hongkongu. Letošní Vlajka pro Tibet upozorňuje na tyto a podobné události a nabádá k opatrnosti ve vztahu se stále rostoucí asijskou velmocí. Berme si příklad z Tibeťanů, kteří si i v těch nejtěžších časech zachovávají rozvahu a schopschopnost konstruktivního řešení nelehkých situací, kterým čelí již po šedesát dva let.

Akci organizuje Katedra religionistiky Fakulty filozofické UPa s podporou Studentské rady UPa.

Vlajka pro Tibet
Katedra religionistiky Fakulty filozofické UPa