Václav Vokolek a Jan Šulc na UPa

Zveme všechny zájemce na setkání s Václavem Vokolkem a Janem Šulcem -předmětem setkání je prezentace nového vydání korespondence rodiny Vokolkových: Listy tří bratří a sestry Květy v úterý 5. června 2018 od 14 hodin u Lavičky Václava Havla,

akce se uskuteční v rámci bloku literárních besed, organizovaných ke státním výročím 2018  Katedrou literární kultury a slavistiky Fakulty Filozofické Univerzity Pardubice.

Na sklonku roku 2017 vydalo nakladatelství Torst pozoruhodnou publikaci „Listy tří bratří a sestry Květy“. Kniha je – v návaznosti na předchozí počin s názvem „Jméno Vokolek“ – edicí korespondence členů rodu, jehož působení je pevně spjato právě s Pardubicemi. Tuto významnou skutečnost si roku 2017 město a celý region připomnělo hned několika společenskými, kulturními a díky Univerzitě Pardubice i odbornými akcemi. Setkání s tvůrci zmíněného aktuálního publikačního počinu – Václavem Vokolkem a Janem Šulcem – na tyto loňské akce volně navazuje.

Datum:
5. Červen 2018 - 14:00 - 16:00