Komiksová výstava Ještě jsme ve válce

Uložit do kalendáře 24-09-2018 14:00 09-11-2018 15:45 Czech republic/Europe Komiksová výstava Ještě jsme ve válce Putovní komiksová výstava "Ještě jsme ve válce -  Příběhy 20. století., která žánrem dokumentárního grafického románu představuje vybraných 13 příběhů, vytvořených podle reálných vyprávění lidí, prošlými dramatickými zážitky z... budova EB, u Jazykového centra
24. 09. - 09. 11. 2018 budova EB, u Jazykového centra

Putovní komiksová výstava "Ještě jsme ve válce -  Příběhy 20. století., která žánrem dokumentárního grafického románu představuje vybraných 13 příběhů, vytvořených podle reálných vyprávění lidí, prošlými dramatickými zážitky z fronty 2. světové války, koncentračních táborů, komunistických lágrů a různými formami perzekuce komunistické Státní bezpečnosti se na měsíc usídlí na Univerzitě Pardubice.

Výstava je připravena ve spolupráci se společností Paměť národa, s jejíž nově vzniklou pobočkou pro region východních Čech Fakulta filozofická Univerzity Pardubice navázala zkraje letošního roku spolupráci a je instalována v rámci projektu Československo a jeho kulturní identita v historické paměti 20. a 21. století.

Vernisáž výstavy proběhne v pondělí 24. září ve 14 hodin v prostorách budovy EB (v chodbě při Jazykovém centru za prosklenou spojovací chodbou s budovou EA).

Výstavu otevře David Bartoň, jeden ze tří scénáristů, kteří se na knize, představující „třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistického kriminálu i prostředí Státní bezpečnosti“  podíleli a v současnosti šéfredaktor časopisu Přítomnost.

Derniéra výstavy pak bude 24. října a bude spojena s besedou k výročí roku 1968 s hosty z řad pamětníků.

doc. Mgr. Pavel Panoch Ph.D.