pz_ffupce_expozice_181506.jpg

Published: 23.03.2022

Děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice podepsal Smlouvu o spolupráci s ředitelem příspěvkové organizace Památník Zámeček Pardubice Viktorem Janákem. Partnerství obou institucí přispěje k rozvoji praktického výzkumu.

„Fakulta filozofická Univerzity Pardubice si velmi cení možnosti všestranně spolupracovat s Památníkem Zámeček, na jehož vzniku nesou významný podíl i naši studenti a absolventi doktorského studijního programu. Vyvíjí vědeckou a popularizační činnost, kterou je blízký především našemu Ústavu historických věd. Velmi rádi tedy budeme spolupracovat na výzkumu i na jejich programu a budeme jej sdílet s našimi studenty. Věřím, že si mnoho akademiků i studentů do Památníku Zámeček najde cestu,“ dodává doc. Jiří Kubeš, děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Památník Zámeček potvrzuje spolupráci s významnými institucemi, která povede ke vzájemné účasti odborných pracovníků na činnostech institucí i k popularizaci a zpřístupnění nových vědeckých poznatků. Kooperace byla rovněž uzavřena s Historickým ústavem Akademie věd České republiky, se kterým je naše fakulta také odborně propojena.

Ředitel Památníku Zámeček Mgr. Viktor Janák k výhledům budoucí společné činnosti dodává: „Velmi mě těší, že se nám podařilo dosáhnout nemalého úspěchu. Už po několika měsících fungování byla uzavřena odborná spolupráce s Historickým ústavem Akademie věd ČR, který patří mezi hlavní výzkumná pracoviště v oboru historie v České republice, a zároveň s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice, která je centrem vzdělávání, vědy a výzkumu v našem městě. Jsem si jist, že spolupráce s oběma významnými institucemi bude přínosná a že Památník Zámeček naváže přátelské vztahy i s dalšími institucemi obdobného charakteru.“

Zdroj: Tisková zpráva, Památník Zámeček | Fotografie: Památník Zámeček